Categorias
blog

Rzeczywiście, dwie wspomniane powyżej kobiety były na pigułce, ponieważ oboje miały 16 lat.

Rzeczywiście, dwie wspomniane powyżej kobiety były na pigułce, ponieważ oboje miały 16 lat.

I jesteś też normalny.

Naturalne jest szukanie informacji, które potwierdzają to, w co wierzymy i ignorujemy informacje, które nie. Tak działają nasze umysły.

Pytanie nie jest , czy mamy uprzedzenia potwierdzające, ale raczej:

Czy robimy coś, aby to przeciwdziałać?

Bycie świadomym własnych ślepych miejsc i regularne wyzwanie może dramatycznie poszerzyć twój zakres wiedzy i uczynić cię lepszym trenerem (a może nawet lepszym człowiekiem).

narzędzie nr 2: Rozróżnianie między wiarygodnymi informacjami a BS.

Od ponad 21 lat Alwyn Cosgrove zebrał i przechowywał dane dla każdej sesji szkoleniowej z klientami w wynikach Fitness, siłownia, którą jest właścicielem w Santa Clarita w Kalifornii.

„Widziałem więcej treningów do 9 rano w poniedziałek, niż ktokolwiek mógł zrobić w ciągu roku. Takie informacje mam na wyciągnięcie ręki ” – mówi Cosgrove, który jest również właścicielem Uniwersytetu Wyniki.

Te informacje – od około 40 000 sesji rocznych – funkcje takie jak trwające badanie. To pozwala Cosgrove dokonywać świadomych wyborów na podstawie własnego masywnego zestawu danych, aby mógł pewnie odpowiedzieć na pytania takie jak:

  • Jeśli ktoś ma tylko czas na przeprowadzenie jednego rodzaju szkolenia, co jest bardziej skuteczne: Power Moc , siła lub cardio?
  • Co jest lepsze do wzmocnienia rdzenia: Crunchs czy stabilność?
  • Czy klienci poprawiają się szybciej, gdy pracują jeden na jednego z trenerem lub gdy oni lub kiedy oni lub kiedy oni są Pracuj w małych grupach czteroosobowych?
  • Czy zyskujesz siłę szybciej, jeśli wykonasz prasy ramion podczas stojące? Lub podczas siedzenia?

(Nawiasem mówiąc, odpowiedzi na powyższe pytania – oparte na danych Cosgrove: moc, stabilność, małe grupy i stojące.)

Może nie jesteś jak Cosgrove i nie masz dziesięcioleci doświadczenia, ani setki tysięcy punktów danych.

Jak wybrać najlepsze działania dla każdej osoby?

Cóż, bezpiecznym zakładem jest rozpoczęcie od podstaw żywienia i stylu życia, które, jak mówi, mają najwyższe prawdopodobieństwo, że pozytywny wpływ.

(Dowiedz się więcej: 5 powszechnych zasad dotyczących Dobre odżywianie-z których każdy może skorzystać.)

Ale poza tymi wiecznie zielonymi podstawami, przy określaniu wartości nowej diety, ćwiczeń lub suplementu, musisz rozwinąć się, no cóż, meter BS .

Istnieje wiele szumu o „najnowocześniejszych” sposobach osiągnięcia lepszego zdrowia. Oto, jak wiedzieć, w czym zaufać:

, rozważając badania i zasoby naukowe…

✓ Próba priorytetów metalizy i recenzji, które podsumowują wyniki z obszaru badań (takie jak recenzje Cochrane) lub Oświadczenia z grup rządowych i non -profit, takie jak Światowa Organizacja Zdrowia, National Institutes of Health i American College of Sports Medicine.

✓ Sprawdź sekcję „Materiały i metody”, aby zobaczyć, kto uczestniczył w badaniu. Zastanów się: w jaki sposób Twój klient jest podobny do populacji badań? Czym różni się twój klient?

✓ Poszukaj zaufanych kuratorów badań. Jeśli jesteś członkiem PN Academy, sprawdź „Research Insider”, która przynosi łatwe do odczytania podsumowania badań. Lub rozważ subskrypcję Exvestine.com, niezależnej firmy, która analizuje i podsumowuje badania żywieniowe.

(jeszcze bardziej wyostrz swój naukowy BS-Meter: Jak czytać badanie naukowe.)

Oceniając ekspertów ds. Zdrowia…

✓ Zwróć więcej uwagi na doświadczonych profesjonalistów, którzy mają dziesięciolecia doświadczenia i nadal odnoszą sukcesy, i mniej uwagi na „gorących” nowicjuszy.

✓ Bądźcie ostrożni Ludzie, którzy wydają porady na polach, których nie studiowali. Innymi słowy, dermatolodzy wiedzą więcej o twojej skórze niż o zdrowiu sercowo -naczyniowym.

✓ Posłuchaj ludzi, którzy mówią jak naukowcy. Prawdziwi eksperci są szczerzy w zakresie profesjonalistów i wady różnych strategii, przyznaję, czego nie wiedzą, są otwarci i używają kwalifikatorów podczas rozmowy. Zobacz „Czy możesz zaufać temu ekspertowi?” Poniżej dla szczegółów.

Czy możesz ufać temu ekspertowi?

w sieci na całym świecie, możesz znaleźć osobę, stronę internetową lub studium, które obsługują prawie wszystko.

Jak więc sortować prawdę z fikcji? Oto kilka wskazówek.

Jak prawdziwi eksperci mówią Jak nie spoza ekspertów mówią

z tego, co my Wiesz do tej pory, wydaje się, że tak jest w tej konkretnej populacji i ustawieniu. To jest absolutnie prawdziwe. [Pełny zatrzymanie.]

Znaleźliśmy ten wynik w tej populacji, ale potrzebne są dalsze badania. Nie wiemy, jak może to wpłynąć na inne populacje. To cudowne lekarstwo! To jest odpowiedź!

To dodaje ciał, który pokazał… To dowodzi.

Jeśli to zrobisz, możesz zobaczyć poprawę. Z drugiej strony… Ten suplement zrobi wszystko. Nie ma wad.

Przyszłe badania mogą udowodnić, że to się nie tak. nie ma nic, co kiedykolwiek zmieniłoby ten wynik.

Paradoksalnie prawdziwi eksperci mogą brzmieć mniej pewnie niż pseudo-eksperty.

To dlatego, że są ostrożni i przyjmują swoje zalecenia – i konsekwencje tych zaleceń – zrogi.

Nie są całkowicie pewni siebie, ponieważ ty Nie możesz mieć nieokiełznanej pewności siebie, chyba że nie wiesz, czego nie wiesz.

narzędzie #3: Wiedz o Nuance.

Jeśli byłeś z precyzyjnym odżywianiem Nieco, zauważysz, że często używamy jednego wyrażenia:

To zależy.

Ile białka potrzebujesz? To zależy.

Czy wino jest dla Ciebie złe? Zależy.

Czy powinienem jeść więcej brokułów? Również… zależy.

Dlaczego tak bardzo zależy? Ponieważ:

nie One dotyczy wszystkich osób w wszystkich Sytuacje Wszystkie czas .

Wiemy o tym od nauki:

Młodsze osoby mają inne potrzeby białkowe niż osoby starsze. Wino stanowi różne zagrożenia dla zdrowia dla mężczyzn niż dla kobiet. Brokuły to świetny wybór wegetariańskiego dla większości ludzi, ale zamienia innych w fabrykę pierdnięcia.

, więc biorąc pod uwagę wszelkie odkrycie badań – pozytywne lub negatywne – zawsze pyta:

, kiedy to jest prawdziwe ? A kiedy nie jest to prawda?

Ludzie są wyjątkowe, a kontekst ma znaczenie.

narzędzie nr 4: Użyj eksperymentów do testowania pomysłów.

Każdego roku nasi trenerzy żywieniowymi spotykają kilku klientów Zdesperowane, aby stracić kilka ostatnich funtów.

i często te ostatnie kilka funtów opiera się na liczbie z… dawno temu. (Może ich waga ślubu. Lub ich waga przedpandemiczna). Jak dużo czasu, który ktoś musi poświęcić na ćwiczenia lub ile kontroli ktoś ma nad ciasteczkami wchodzącymi do domu.

, co może znacznie utrudnić tę liczbę w skali długoterminowej.

Tęsknią za tym „magiczną” liczbą, ale „albo nie są w stanie wykonać niezwykle ciężkiej pracy, ograniczając tak wiele – albo wiele ograniczają i nadal nie tracą ostatnich kilku funtów”, mówi Precision Nutrition Trener Pam Ruhland.

Dla tych klientów Ruhland często sugeruje sprzeczny eksperyment: część ze skalą przez miesiąc.

Niespodzianka: Klienci Ruhland często pojawiają się przekształceni, mówiąc jej: „I Pomyślałem, że muszę schudnąć. Ale naprawdę cieszę się, gdzie jestem. ”

W Precision Nutrition nasi trenerzy używają eksperymentów takich jak powyższe – ponieważ pomagają klientom przetestować mocno przekonania, które mogą lub mogą lub mogą lubić. może nie być dla nich prawdziwe.

przekonania takie jak:

  • „Będę szczęśliwy tylko wtedy, gdy będę miał sześciopak”.
  • „Jeśli pozwolę sobie zbyt głodować, zjem całą lodówkę”.
  • „Ten suplement wszystko naprawi.”

Jedyny sposób Aby dowiedzieć się, czy te przekonania są prawdziwe, to przetestować je. Aby to zrobić, skorzystaj z tej porady, od Cosgrove:

✓ Wiedz, co mierzysz, i uzyskaj linię bazową. Czy mierzysz szczęście? Jakość snu? Składu ciała? Nagraj swój punkt wyjścia, więc masz coś do porównania.

✓ Zmień jedną rzecz na raz. Naukowcy nazywają to „zmiennymi kontrolnymi” i pomaga ci wiedzieć, co faktycznie działało (lub nie). Nie bierz suplementu i zacznij podwajać sprinty na wzgórzu.

✓ Poczekaj co najmniej dwa do trzech tygodni. Klienci mogą wejść na swoją skalę jutro i zdecydować: „To nie działa! NASTĘPNY!” Ale ich ostrożność: zwykle zajmuje kilka tygodni, aby każda interwencja miała efekt.

✓ Rozważ wykresy danych. Czasami zmiana nie jest idealnie liniowa. (Dobre dni i złe dni, wiesz?) Graphing pomaga widzieć wizualnie, czy sprawy (ogólnie) poprawia się, pozostaje tak samo, czy coraz gorzej.

Aby uzyskać więcej porad na temat konfigurowania eksperymentów, przeczytaj: ” 3 Eksperymenty dietetyczne, które mogą zmienić twoje nawyki żywieniowe – i przekształcić ciało. ”

Narzędzie #5: Użyj awarii jako informacji zwrotnej – i nie jako dowód swojej bezwartościowej.

To dość rzadkie Aby każde odkrycie naukowe miało miejsce bez długiego, żmudnego procesu eliminacji.

Katalin Karikó jest naukowcem na University of Pennsylvania. W latach 90., kiedy chciała zbadać, w jaki sposób Messenger RNA można wykorzystać do walki z chorobą, nikt jej nie sfinansowałby.

Nikt nie wierzył, że jej pomysł może zadziałać.

Niezrażona, spędziła dziesięciolecia, przeprowadzając eksperymenty, z których większość nauczyła jej jednej rzeczy: jak nie używa mRNA do walki z chorobą.

Te niepowodzenia okazały się ogromnie udowodnione Cenne: ostatecznie doprowadziły do ​​szczepionek, które były kluczowe w walce z Covid-19.

Coaching odżywiania jest podobnym procesem.

To frustrujące, gdy seria działań nie pomaga klientowi ruszaj naprzód. Ale właśnie ten proces eliminacji pomaga klientom w ustaleniu praktyk, które działają – dla nich.

Im więcej próbują testować, tym bardziej spersonalizują odżywianie, sprawność i działania zdrowotne dla ich Ciało, cele i życie.

Aby zastosować ten proces ustalania, co działa (często poprzez cenną porażkę), użyj 6 etapów, których uczymy uczniów certyfikacji poziomu 1:

1. Oceń i zbieraj dane.

Jakie są cele, potrzeby i umiejętności Twojego klienta? Innymi słowy, kim oni są, co mogą zrobić i czego chcą? Dołącz wszelkie podstawowe pomiary dla zmiennych, które chcesz śledzić.

2. Zrozum i odkryj.

bądź ciekawy pochodzenia, historii i sytuacji swojego klienta. Poznaj ich jako całą osobę i zbuduj ich zaufanie. (Wskazówka: mów jak „prawdziwy ekspert”, jak wspomniano powyżej.)

3. Strateguj i planuj.

hipotezuj, co może działać najskuteczniej dla swojego klienta (na podstawie tego, co odkryłeś w krokach 1 i 2). Następnie opracuj plan przetestowania tej hipotezy.

4. Wybierz jedną akcję do wypróbowania.

Rysowanie z opracowanego planu, daj klientowi kilka opcji, a następnie pozwól mu wybrać następną akcję. Upewnij się, że ta akcja ma dla nich sens i że czują się pewnie co do swojej zdolności do tego.

5. Obserwuj i monitoruj.

Jak dobrze Twój klient jest w stanie to zrobić? A jak konsekwentnie? Czego się uczysz i Twoim klientem? Nagraj, jak robi Twój klient i wszelkie nowe informacje, których się o nich poznasz.

6. Przeanalizuj i oceniaj.

Oceń, jak się poszło, w oparciu o awarie sukcesu i . (Pamiętaj, to wszystko przydatne informacje zwrotne.) Skorzystaj z tego, co odkrywasz podczas tego kroku, aby wybrać kolejną akcję, aby zbliżyć swojego klienta do celu, i wróć do kroku 3.

, obejmując ten niekończący się krok -Pętla po kroku, że nasi trenerzy ostatecznie zmieniają porażkę.

zamiast oznaczać błędy lub brak wyników klienta jako „Jestem żałosną wymówką dla trenera”, uwierzą: „Muszę to zrobić Nie uczę się na moich błędach. ”

poczuj strach – i i tak używać nauki.

Chcemy lek intenskin opinie, żebyś wiedział: to normalne wątpić w siebie, Zwłaszcza…

  • Na początku kariery coachingowej
  • W obliczu trudnego klienta lub sytuacji
  • , gdy nie masz pewności, czy twoja rada faktycznie jedzie Aby pracować

, więc chcielibyśmy zostawić ci dwa myśli.

Najpierw nie potrzebujesz wszystkich odpowiedzi.

Czego potrzebujesz: proces ujawnienia następnych działań.

Pięć narzędzi w tym artykule daje dokładnie to. Ufając i korzystając z tych narzędzi opartych na nauce, zawsze odkryjesz to, co jest odpowiednie dla każdego klienta.

Po drugie, jak to lub nie, strach jest częścią tego procesu.

Jako trener żywienia precyzyjnego Jon Mills powiedział nowemu trenerowi, który walczył:

„Strach jest tym, co sprawia, że ​​trener jest świetny, a jeśli musimy być bez strachu, aby coś zacząć NOWOŚĆ, nigdy nie zrobilibyśmy nic. ”

Jeśli jesteś trenerem lub chcesz być…

Możesz pomóc ludziom w budowaniu żywienia i nawyków stylu życia, które poprawiają ich fizyczne i Zdrowie psychiczne, wzmocnij ich odporność, pomagaj im lepiej radzić sobie ze stresem i uzyskać wyniki zrównoważonego . Pokażemy Ci, jak.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, rozważ certyfikat coachingowy PN poziomu 1.

Kontrola urodzeń jest gorącym tematem w świecie sportowców figury . Więc o co chodzi? Czy wpływa to na postęp, czy nie? Cóż, jak zwykle odpowiedź nie jest prosta. Rzeczywiście, moja odpowiedź jest zazwyczaj przerażająca: „To zależy”.

Problemy z receptami

Prawdą jest, że obecnie wiele kobiet w wieku 18–30 lat używa ustnych, osadkowych lub miejscowych form z form z formy kontrola urodzeń. Co ciekawe, te hormonalne recepty nie zawsze są używane wyłącznie w celu zapobiegania niechcianej ciąży. W rzeczywistości częściej widzisz nastoletnie dziewczęta umieszczane na hormonach kontroli urodzeń, aby uregulować miesiączkę. Cholera, niektóre są umieszczane na pigułce, aby pomóc kontrolować trądzik!

i chociaż te hormonalne interwencje są często skuteczne we wszystkich liczbach (zapobieganie niechcianej ciąży, pomagając regulować miesiączkę i kontrolować trądzik), nie są one bez ryzyka. Na początek długotrwałe stosowanie hormonów kontroli urodzeń może zwiększyć ryzyko raka szyjki macicy, wątroby i piersi. Niezwykle.

Jednak zainteresowanie uroczym sportowcem figurowym powinno być również fakt, że hormony kontroli urodzeń mogą prowadzić do: wzrostu tłuszczu, szczególnie w dolnej części ciała i górnej części ciała i górnej części ciała i górnej części ciała i górnej części ciała i górnej części ciała i górnej Ramiona lub trudności z utratą tłuszczu w tych samych obszarach przy zwiększaniu objętości ćwiczeń lub zmniejszaniu spożycia pokarmu.

Mówiąc z tym ostatnim punktem, w ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowałem z kilkoma klientami, które po przejściu Zgodnie z kontrolą urodzeń zmniejszył procent tłuszczu w ciele w ciągu dwóch miesięcy. I to było bez zmiany ich ćwiczeń ani planu żywieniowego.

(chcę bardziej głębokie spostrzeżenia i pomocne na wynos na najgorętsze tematy zdrowotne i żywieniowe? Zapisz nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn, najmądrzejszy trener w pokoju. )

Jak omówiono w poprzednim artykule, oba były na początek 15% tłuszczu ciała i chociaż nie mieli trudności z pozostaniem w formie pigułki, ilekroć próbowali to wyrzucić Zwycięstwo, aby się pochylić, walczyliby. Wszelkie niewielkie przekroczenie diety, wszelkie pominięte trening, a oni spadały.

Jednak obaj spadły natychmiast po przejściu na wkładkę, a co ważniejsze, stwierdzono stosunkowo łatwe do rozpoczęcia postępu podczas zwiększania się Objętość ćwiczeń i zmniejszenie kalorii. Oczywiście to tylko dwa przykłady; Ale oba są bardzo interesujące.

Oprócz potencjalnego ryzyka raka, a także potencjalnego negatywnego wpływu na postęp składu ciała, kolejne ryzyko kontroli urodzeń wisi na wielu młodych kobietach. Widzisz, wiele kobiet zgłasza, że ​​hormony kontroli urodzeń mogą zmniejszyć ich pożądanie i pobudzenie seksualne, mogą zmniejszyć ich smarowanie seksualne i mogą powodować ból podczas seksu.

, to nie brzmi zabawnie; Wcale nie!

Rzeczywiście, dwie wspomniane wyżej kobiety były na pigułce, ponieważ oba miały 16 lat. Ponieważ obie nie były w tym czasie aktywne seksualnie, a ponieważ pigułka dała im wielkie lata seksualne lata Później po prostu założyli, że albo seks był nieprzyjemny lub że coś jest z nimi nie tak.

Na szczęście nauczyli się ponad dziesięć lat później, gdy schodząc z pigułki. Oboje cieszą się teraz zdrowym apetytem seksualnym i entuzjastycznym życiem seksualnym, kiedy wcześniej oboje zgłosili nienawiść do seksu.